Menu

Optometrysta

mgr inż. Joanna Furgała

Jestem altruistką, optymistką, a nade wszystko optometrystką. Od 2014 roku badam wzrok, dobieram odpowiednie korygujące szkła okularowe oraz soczewki kontaktowe.

W praktyce optometrycznej zwracam szczególną uwagę na relacje z pacjentem, do każdego podchodząc indywidualnie.

Primum non nocere czyli przede wszystkim nie szkodzić

Diagnostyka, weryfikacja korekcji, dobór optymalnej korekcji przyswajalnej przez pacjenta oraz znacząco poprawiającej komfort widzenia i codziennego funkcjonowania jest dla mnie kluczowy.

Równie ważny jest stan świadomości pacjentów. Staram się ich edukować w zakresie ochrony oraz usprawnienia narządu wzroku, uwzględniając warunki i środowisko ich pracy oraz życia.

Jako członek Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki aktywnie uczestniczę w konferencjach, sympozjach i warsztatach, żeby być na bieżąco z najnowszymi trendami w dziedzinie ochrony wzroku i nieustannie podnosić swoje kwalifikacje.

Jestem autorką publikacji naukowych oraz popularnonaukowych.

Znajomości materiałów oraz parametrów soczewek kontaktowych

Ukończyłam studia inżynierskie na Politechnice Szczecińskiej z Inżynierii materiałowej. Jako inżynier odbyłam staż w firmie Philips Applied Technology. Brałam też udział w badaniach nad nowymi materiałami soczewek kontaktowych oraz ich interakcji z tkankami ludzkimi.

Zdobyłam dyplom magistra na Politechnice Wrocławskiej w dziedzinie Fizyka techniczna, specjalność Optometria. W ramach przygotowania pracy magisterskiej badałam zwilżalność soczewek kontaktowych różnych producentów. Posiadam spore doświadczenie w zakresie znajomości materiałów oraz parametrów miękkich soczewek kontaktowych.

Konsultacje i badania – rejestracja telefoniczna:

Gdynia-Orłowo
tel.: 58 664 77 98,
kom.: 734 124 461.

Gdynia-Centrum
tel.: 58 622 24 98,
kom.: 696 414 140.