Menu

Oczy w cyfrowym świecie

Za oknem pogoda zdecydowanie nas nie rozpieszcza, dlatego chętniej zostajemy w domu. Po pracy zamiast pójść na spacer, siadamy przed urządzeniami cyfrowymi. Po kilkunastu minutach takiego „odpoczynku” dekoncentrujemy się, widzenie jest niewyraźne, boli nas głowa, oczy stają się podrażnione. Dlaczego tak się dzieje?

Odpoczynek to nie zawsze znaczy to samo

Każdego dnia przerzucamy wzrok w różnych kierunkach – nawet kilkaset razy na godzinę. Niestety nasz wzrok pracuje intensywnie głównie na bliskich odległościach.

Patrzenie z bliska, patrzenie w dal

Układ wzroku u człowieka „pozwala” nam na dobre widzenia zarówno w dali, jak i w bliży. Istotna różnica polega na tym, że jedynie przy patrzeniu w dal mięśnie rzęskowe układu wzrokowego są rozluźnione.

Zapewnienie” wyraźnego widzenia z bliska, wymaga niestety napięcia mięśni, modelując kształt soczewek oczu i dostosowując układ wzrokowy do patrzenia z bliska (akomodacja).

Cyfrowe zmęczenie oczu

W dzisiejszym elektronicznym świecie nie ma chwili odpoczynku dla oczu. Towarzyszy więc nam permanentne zmęczenie oczu, określane jako cyfrowe zmęczenie oczu (DES – Digital Eye Strain). Dwugodzinna praca oczu na bliskich odległościach bez przerwy oznacza bardzo wytężoną pracą wzrokową!

Ćwicz, rób przerwy, wspomóż wzrok

Naucz się kilku prostych ćwiczeń wzrokowych, ruszania gałkami oczu w różnych kierunkach, przenoszenia spojrzenia za okno lun w dal podczas krótkich przerw w pracy na bliskich odległościach.

Warto również pomyśleć o wsparciu pracy oczu i procesu akomodacji z wykorzystaniem najnowszych technologii. Na rynku optycznym istnieje szereg produktów zmniejszających wysiłek, jaki wykonuje codziennie nasz układ wzrokowy.

Mniejszy wysiłek dla oczu

Jednoogniskowe soczewki Hoya SYNC III posiadają odpowiednią wartość korekcyjną do patrzenia w dal, co umożliwia codzienne poruszanie się i funkcjonowanie. W dolnej części umieszczono strefę wsparcia wzroku, dostosowaną do patrzenia na mniejsze odległości.

Taka budowa soczewek okularowych wspomaga akomodację, zapewnia ostrzejsze widzenie, łagodzi objawy wysiłku wzroku przy korzystania z urządzeń cyfrowych oraz przy innych czynnościach, które wymagają wysiłku oczu.

Zwiększ komfort widzenia

Zadbaj o komfortowe widzenie na dalekie oraz bliskie odległości dla siebie i swoich bliskich. Sprawdź wzrok u optometrysty, który dobierze funkcjonalne soczewki okularowe, które będą dostosowane do Twoich potrzeb.

Podaruj sobie i bliskim prezent na święta!