Menu

Światowy Dzień Wzroku 2017

Optometria Orkisz, salon w Gdyni przy placu Górnośląskim 1. Wspólnie z klientami obchodzimy Światowy Dzień Wzroku 2017. Zapraszamy na bezpłatne przesiewowe badania wzroku w dniu 12.10.2017 r., w godz. 10-18. Wymagana rejestracja telefoniczna.

Światowy Dzień Wzroku 2017 w Gdyni

Światowy Dzień Wzroku obchodzimy w drugi czwartek października. Święto zorganizowała koalicja VISION 2020. Koalicja VISION 2020 zrzesza 26 organizacji takich jak: Międzynarodowa Agencja Zapobiegania Ślepocie (IAPB) czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Koalicja VISION 2020 działa pod hasłem Prawo do widzenia. Celem jest zlikwidowanie przed rokiem 2020 realnych przyczyn ślepoty, rozpowszechnianie wiedzy na temat wad wzroku oraz przypominanie o badaniach profilaktycznych.

Na świecie Światowy Dzień Wzroku obchodzony jest od roku 2000. W Polsce pierwsze obchody odbyły się w roku 2006 pod patronatem profesora Zbigniewa Religi.

Bezpłatne badanie oczu w Gdyni

Standard przesiewowych badań wzroku

Salony Optometria Orkisz należą do Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO), które wyznaczyło pewne wymogi odnośnie badań wzroku w ramach Światowego Dnia Wzroku 2017.

Badania te mają charakter przesiewowy, są przeprowadzane bezpłatnie, nie są one podstawą do wystawienia recepty na okulary. Ich podstawowym celem jest wykrycie niesprawności układu wzrokowego, szczególnie u osób, które dawno nie badały wzroku.

Obowiązkowe elementy badania wzroku wg PTOO

Widzenie ma znaczenie

Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Wzroku to Make vision count czyli Widzenie ma znaczenie. Dlaczego sprawny wzrok jest taki ważny?