Menu

Światowy dzień wzroku 2018

Wspólnie obchodzimy Światowy Dzień Wzroku 2018. Zapraszamy do naszych salonów na bezpłatne przesiewowe badania wzroku w dniach 11, 12 i 13 października 2018 r. Wymagana rejestracja telefoniczna!

Światowy Dzień Wzroku 2018 w Gdyni

Światowy Dzień Wzroku obchodzimy w drugi czwartek października. Święto zorganizowała koalicja VISION 2020. Koalicja VISION 2020 zrzesza 26 organizacji takich jak: Międzynarodowa Agencja Zapobiegania Ślepocie (IAPB) czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Koalicja VISION 2020 działa pod hasłem Prawo do widzenia. Celem jest zlikwidowanie przed rokiem 2020 realnych przyczyn ślepoty, rozpowszechnianie wiedzy na temat wad wzroku oraz przypominanie o badaniach profilaktycznych.

Na świecie Światowy Dzień Wzroku obchodzony jest od roku 2000. W Polsce pierwsze obchody odbyły się w roku 2006 pod patronatem profesora Zbigniewa Religi.

Bezpłatne badanie oczu w Gdyni – terminy

Ty także masz prawo dobrze widzieć. Sprawdź swoje oczy w naszych gabinetach.

Optometria Orkisz, Gdynia, Plac Górnośląski 1

Optometria Orkisz, Gdynia, ul. Abrahama 28

Standard przesiewowych badań wzroku

Salony Optometria Orkisz należą do Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki. PTOO wyznaczyło wymogi odnośnie badań w ramach Światowego Dnia Wzroku 2018.

Badania te mają charakter przesiewowy, są przeprowadzane bezpłatnie, nie są one podstawą do wystawienia recepty na okulary. Ich podstawowym celem jest wykrycie niesprawności układu wzrokowego, szczególnie u osób, które dawno nie badały wzroku.

Obowiązkowe elementy badania wzroku wg PTOO

Ochrona oczu na całym świecie

Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Wzroku to Eye Care Everywhere czyli Ochrona oczu wszędzie, na całym świecie. Dlaczego sprawny wzrok jest taki ważny?