Menu

Światowy Dzień Wzroku 2019

10 października 2019 obchodźmy Światowy Dzień Wzroku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to Wzrok przede wszystkim. Dlaczego sprawny wzrok jest taki ważny?


Światowy Dzień Wzroku 2019

Światowy Dzień Wzroku obchodzony jest zawsze w drugi czwartek października. Święto zorganizowała koalicja VISION 2020, zrzeszająca 26 organizacji, takich jak: Międzynarodowa Agencja Zapobiegania Ślepocie (IAPB) oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Koalicja VISION 2020 działa pod hasłem Prawo do widzenia. Celem jest zlikwidowanie przed rokiem 2020 realnych przyczyn ślepoty, rozpowszechnianie wiedzy na temat wad wzroku oraz przypominanie o badaniach profilaktycznych.

Na świecie Światowy Dzień Wzroku obchodzony jest od roku 2000. W Polsce pierwsze obchody odbyły się w roku 2006 pod patronatem profesora Zbigniewa Religi.

Bezpłatne badanie oczu w Gdyni

Światowy Dzień Wzroku 2019 obchodzimy 10 października. Z tej okazji wielu specjalistów, zajmujących się ochroną wzroku, bierze udział w akcji bezpłatnych przesiewowych badań wzroku, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki.

Ty także masz prawo dobrze widzieć. Sprawdź swoje oczy w naszych gabinetach. Minimalny wiek pacjenta wynosi 12 lat. Wcześniejsza rejestracja na badania jest konieczna!

Optometria Orkisz, Gdynia, Plac Górnośląski 1

Optometria Orkisz, Gdynia, ul. Abrahama 28

Przesiewowe badania wzroku

Salony Optometria Orkisz należą do Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO), które wyznaczyło wymogi odnośnie badań przesiewowych w ramach Światowego Dnia Wzroku 2019.

Badania wzroku mają charakter przesiewowy, są przeprowadzane bezpłatnie. Nie są podstawą do wystawienia recepty na okulary. Ich podstawowym celem jest wykrycie niesprawności układu wzrokowego, szczególnie u osób, które dawno nie badały wzroku.

Obowiązkowe elementy badania wzroku wg PTOO

Ochrona oczu na całym świecie

Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Wzroku to Wzrok przede wszystkim. Dlaczego sprawny wzrok jest taki ważny?

#WorldSightDay, #ŚwiatowyDzieńWzroku, #PTOO, #PrzesiewoweBadanieWzroku