ACUVUE OASYS Transitions

Acuvue Oasys with Transitions to pierwsze na świecie soczewki kontaktowe, reagujące na zmianę oświetlenia. Polecane są dla kierowców, także do jazdy nocą!

Soczewki, które rozumieją światło

Soczewki Acuvue Oasys with Transitions powstały, żeby minimalizować niekorzystny wpływ, jaki na oczy wywiera intensywne światło. Soczewki pomagają o 49% szybciej przystosować się do zmiennego oświetlenia, dzięki czemu w mniejszym stopniu mrużymy oczu.

Mniej mrużenia oczu i poprawa widzenia

W dwutygodniowych soczewkach Acuvue Oasys zastosowano technologię inteligentnej reakcji na światło (Transitions Light Intelligent Technology), dopasowującą intensywność zabarwienia soczewek kontaktowych do zmian jego natężenia.

Dwie trzecie badanych osób skarżyła się na sytuacje, w których drażni je światło. Zdecydowana większość (94%) stosuje wtedy rozwiązania zastępcze, czyli mruży oczy lub przesłania je ręką.

Filtrowanie światła niebieskiego i promieniowania UV

Soczewki Acuvue Oasys with Transitions filtrują światło – także niebieskie (emitowane przez ekrany urządzeń) oraz promieniowanie UV. Dzięki temu redukują reakcje na ostre, drażniące światło, a zmiana ich zabarwienia powoduje, że do oczu dociera odpowiednia ilość światła.

Wsparcie dla kierowców

Przednie szyby samochodów blokują niemal 100% promieniowania UV, na które reagują normalne soczewki fotochromowe. W ciągu dnia promieniowanie UV dostaje się jednak do wnętrza auta przez szyby boczne.

Soczewki Acuvue Oasys with Transitions nie zastąpią zupełnie okularów przeciwsłonecznych. Mogą być noszone w razie potrzeby razem z okularami przeciwsłonecznymi bez korekcji.

Soczewki kontaktowe, które działają w dzień i w nocy

Sytuację oślepienia przez reflektory samochodów podczas nocnej jazdy zna dobrze każdy kierowca. Nowe soczewki Acuvue Oasys with Transitions redukują poświatę oraz efekt oślepienia przez reflektory, reagując nieznaczną zmianą zabarwienie także pod wpływem światła widzialnego o wysokiej energii (HEV).

Wypróbuj fotochromowe soczewki kontaktowe

Przyjdź do salonów optycznych Optometria Orkisz i wypróbuj pierwsze na świecie kontaktowe soczewki fotochromowe. Zapraszamy do nas także po więcej informacji.

We wpisie wykorzystano materiały graficzne firmy Johnson & Johnson Poland.