NANO Baby – oprawki optyczne dla dzieci, młodzieży i niemowląt

NANO Baby to specjalna kolekcja okularów korekcyjnych dla niemowląt – do noszenia praktycznie już od chwili narodzin. Konieczność korekcji wzroku małych dzieci wymaga zastosowania odpowiednio przygotowanych, bezpiecznych oprawek okularowych.

NANO Baby ułatwiają przyzwyczajenie się do noszenia okularów dzięki dwóm systemom przytrzymującym oprawki, które można dostosować stosownie do potrzeb.

Wymienny system mocowania okularów

Oprawki dziecięce z serii Silicon Baby oraz Silicon Baby II oparte są na systemie, w którym do ramki okularów – stosownie do potrzeby chwili i sytuacji – stosowana jest naprzemiennie:

  • Regulowana opaska neoprenowa, przytrzymująca okulary,
  • Elastyczne, łatwo regulowane zauszniki ze ściągaczem przytrzymującym.

Oprawki zaprojektowane dla bardzo ruchliwych użytkowników

Oprawki NANO Vista uwzględniają wymagania najmłodszych użytkowników, którzy z natury potrafią być bardzo ruchliwi. Oprawki te wykonano z lekkiego, elastycznego oraz niezwykle wytrzymałego materiału silikonowego SiliFlex, zupełnie bez elementów metalowych.

Oprawki dziecięce z nakładkami przeciwsłonecznymi

Dzieci z wadami wzroku powinny chronić oczy przed nadmiarem promieniowania słonecznego UV. Jeżeli mają towarzyszącą nadwrażliwość na światło, to zintegrowane z oprawą nakładki przeciwsłoneczne z filtrami idealnie zabezpieczą oczy Twojego dziecka.

Każdy zestaw oprawek NANO Vista to:

Bezpieczne silikonowe oprawki okularowe,

Zauszniki z regulowanym ściągaczem, przytrzymującym końcówki zauszników,

Elastyczna neoprenowa opaska (wymienna z zausznikami),

Etui na okulary i szmatkę do czyszczenia z mikrofazy.

Wygoda noszenia na co dzień

Starsze dzieci mogą z łatwością, samodzielnie, wielokrotnie w ciągu dnia i stosownie do potrzeb wymieniać mocowanie oprawek, dostosowując okulary do rodzaju aktywności.

Do okularów NANO Vista –  za dodatkową opłatą – można zamówić zauszniki w dowolnych kolorach, a nawet fluorescencyjne. Takie zauszniki pozwolą na dopasowanie zestawu do noszonych ubrań, zwiększenie atrakcyjności oraz zmianę wyglądu oprawek.

Wytrzymałe soczewki TRIVEX

Zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa oczu dzieci jest ważne. Dlatego do oprawek NANO Vista zaleca się montaż plastikowych soczewek korekcyjnych Trivex, które – jak na sztuczny materiał – są bardzo wytrzymałe.

Trivex to zaawansowany technologicznie, organiczny, nowoczesny materiał, który powstał dla potrzeb militarnych. Dzięki minimalnemu poziomowi naprężenia i wysokiej jakości wykonania mają doskonałe właściwości optyczne.

Soczewki z materiału Trivex są praktycznie nietłukące oraz bardziej odporne na substancje chemiczne niż soczewki poliwęglanowe.