Okulary to nie tylko moce

Okulary korekcyjne są wykonywane na podstawie recepty od optometry lub okulisty. Jednak same moce soczewek okularowych to nie wszystko. Nasi wyszkoleni specjaliści pomogą dopasować odpowiednią wersję tak aby funkcjonowanie w okularach było komfortowe.

Ważne jest dopasowanie wielu parametrów:

kształt oprawy

grubość i wielkość soczewek okularowych

typ antyrefleksu

rodzaj fotochromu

kolor barwienia

filtr polaryzacyjny

Od wielu lat wykonujemy okulary korekcyjne w oparciu o sprawdzoną ofertę renomowanych firm optycznych: HOYA, SEIKO, Sabio, Ophtalmica Nowakowski oraz Szajna. W razie potrzeby stosujemy także szkła korekcyjne innych renomowanych producentów.

HOYA – japoński producent światowej klasy

Produkcja szkła optycznego wymaga zastosowania wysoce zaawansowanych technologii. Hoya zaczynała jako mała rodzinna firma, którą założyli bracia Yamanaka w 1941 roku. Nazwa pochodzi od japońskiego miasteczka Hoya City (obecnie Nishitokyo).

Hoya na przestrzeni lat bardzo dobrze wykorzystała możliwości technologiczne oraz doskonałe zarządzanie. Firma Hoya stała się innowacyjnym producentem światowej klasy. Oferuje organiczne oraz mineralne soczewki okularowe, produkuje także soczewki dla innych dziedzin przemysłu.

SEIKO - japoński producent soczewek klasy premium

Seiko z języka japońskiego oznacza precyzja - jest to przesłanie towarzyszące marce od początku istnienia. Swoje produkty kieruję do osób które bardzo mocno sobie cenią "precyzje wykonania" niezależnie od wymaganej korekcji. Soczewki Seiko są jednymi z najcieńszych soczewek na rynku.

W 1881 Kintarō Hattori w Tokio założył sklep z zegarkami i biżuterią "K. Hattori" (服部時計店), a później fabryka. Przez lata rozwoju powstało wiele patentów zegarków, a cześć z nich zmieniło świat zegarków, oraz rozszerzało swoją działalność. Przygodę z branżą optyczną zaczęło od importu opraw w 1921, a produkcje soczewek okularowych od 1942, jako rozwój działu produkcji szkieł zegarkowych.

MULTILENS - Optical Solutions

Multilens to głównie rozwiązania których na próżno szukać u największych producentów soczewek okularowych.

Multilens zostało założone w 1983r. przez Lars Hellstrom, który mając 35 lat doświadczenia w branży optycznej podją się wyzwania tworzenia się specjalnych rozwiązań optycznych. Razem z wieloma specjalistami (optometrystami, okulistami, optykami) oraz użytkownikami okularów Multilnes szybko osiągną pozycje lidera rozwiązań dla osób słabowidzących.

SZAJNA – Laboratorium Optyczne

SZAJNA Laboratorium Optyczne to czołowy polski producent i dystrybutor markowych soczewek okularowych, który dostarcza doskonałe technologicznie soczewki okularowe, zapewniające komfortowe widzenie milionom użytkowników okularów.

Szajna stosuje nowoczesne technologie światowej klasy, również nieustannie doskonali produkowane w Polsce soczewki. W Gdyni znajduje się także centrum dystrybucji wysokiej jakości soczewek największych światowych producentów. Firmę w 1991 roku założyli Małgorzata i Tadeusz Szajna.