Optometrysta mgr Małgorzata Orkisz

Członek PTOO, optometrysta NO11108

Ukończyłam kierunek Optometria na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w 2011 roku. Stale poszerzam wiedzę i pogłębiam doświadczenie, żeby jak najlepiej pomagać pacjentom, mającym problemy ze wzrokiem.

Uczestniczę w wielu konferencjach optometrycznych i szkoleniach z zakresu terapii wzrokowej. Jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki. Zajmuję się badaniem oraz ćwiczeniem wzroku. Dobieram soczewki kontaktowe, okulary i pryzmaty. Sprawdzam rozwój funkcji wzrokowych, m.in. takich jak:

Ruchy oczu,

Akomodacja,

Konwergencja,

Fiksacja,

Fuzja,

Widzenie obuoczne.

Badania i diagnoza wzroku

Zajmuję się wieloma problemami wzrokowymi takimi jak niedowidzenie, zez, podwójne widzenie. Diagnozuję funkcje wzrokowe i określam:

Czy praca wzroku nadmiernie obciąża koncentrację?

Czy można poprawić funkcjonowanie wzroku?

Jak problemy wzrokowe utrudniają naukę oraz pracę?

Co można zrobić, aby usprawnić wzrok i zmniejszyć dyskomfort?

Terapia wzrokowa

W specjalnym gabinecie w centrum Gdyni prowadzę zajęcia z terapii wzrokowej, podczas której wykorzystywana jest optometria rozwojowa.

Dobrze przeprowadzona terapia wzrokowa znosi problemy dysleksji optycznej, powiększa możliwości edukacyjne, ułatwia prawidłowe funkcjonowanie dziecka, zmniejsza lub likwiduje zeza, poprawia ostrość widzenia oraz koncentrację.

Kliknij i dowiedz się więcej o terapii wzrokowej!

Neurooptometria

Zajmuję się również neurooptometrią. Jest to przywracanie funkcji widzenia po urazach takich jak udary mózgu, wypadki komunikacyjne i sportowe, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Konsultacje i badania – rejestracja telefoniczna:

Konsultacje i badania – rejestracja elektroniczna:

*podane ceny są tylko orientacyjne

Certyfikaty