Dbamy kompleksowo o Twój wzrok

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Warto o niego dbać i systematyczne sprawdzać stan oczu podczas wizyt u gabinecie optycznym. Od 20 lat doradzamy przy wyborze soczewek oraz okularów. Oferujemy wysoką jakość świadczonych usług.

Salon optyczny

Naszą pasją jest dobór okularów, tak aby oprawki okularowe podkreślały urodę, a zastosowana korekcja dawała najlepszą jakość widzenia. Przykładamy duża uwagę do jakości materiałów i ich walorów optycznych. Zawracamy uwagę na dopasowanie parametrów technicznych soczewek w okularach takich jak: grubość brzegowa, zmniejszenie efektu powiększenia/pomniejszenia oka, zminimalizowanie zniekształceń obrazu.

Zapewniamy pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny okularów. Naszą dewizą jest robić rzeczy niemożliwe od ręki, a cuda na jutro 😉

Salon optyczny dla dzieci

Miejsce, które inspiruje dzieci, zachęca je do oglądania i przymierzania okularów, gdzie można „okularami poczęstować się jak cukierkami". Salon dla dzieci ma przypominać komiks marynistyczny: barwy typowo morskie, podłoga jak piasek plażowy, a na ścianie żaglowiec z masztem kolorowym od oprawek.

Latarnia morska świeci wieczorem, wskazując drogę. Łódź podwodna z bulajami, w których można się przejrzeć. Do łodzi schodzi nurek po drabinie, której szczeble stanowią oprawki. Wokół pływa rekin oraz ośmiornica o wyłupiastych oczach. Dla zmęczonych maluchów znajdzie się miejsce w paszczy rekina, w którym mogą przymierzyć oprawki lub spokojnie odpocząć.

Badanie i korygowanie wad wzroku

Badamy wzrok, mierzymy wadę wzroku, określamy prawidłowość akomodacji i konwergencji, sprawdzamy widzenie obuoczne, wspomagamy widzenie z bliska.

Badanie optometryczne poszerza diagnozę wszystkich funkcji wzrokowych: ruchomość gałek ocznych, zakresy i sprawność akomodacji oraz konwergencji, poprawność ustawienia oczu lub kąt odchylenia oka, widzenie barwne, ocena widzenia obuocznego.

Terapia wzrokowa

Jest to rehabilitacja i leczenie zaburzeń widzenia, przy których okulary, soczewki kontaktowe czy zabieg chirurgiczny nie w pełni odniosą sukces. Łącząc korekcje wzroku z terapią można uzyskać prawidłowość widzenia.

Terapia wzroku to dziedzina optometrii, która łączy szeroki zakres wiedzy z różnorodnych dziedzin takich jak: okulistyka, optyka, neurologia, a także psychologia, pedagogika i socjologia.

Serdecznie zapraszamy

Zależy nam na Państwa zadowoleniu i zdrowiu. Gwarantujemy rzetelność i profesjonalizm.
Zapraszamy do odwiedzenia jednego z salonów optycznych Optometria Orkisz w Gdyni.